0905 369 375    info@kukuliart.sk    kukuliart

Mgr. Andrea Spišaková

Svoje umelecké skúsenosti začala naberať už na ĽŠU v Prešove a pokračovala aj popri strednej škole v Spišskej Novej Vsi. Tam chodila na Umelec.- priem. školu drevársku odbor konštrukcia tvorba nábytku a interiéru. Pokračovala na nadstavbovom štúdiu v Košiciach na Umelecko priem. škole odbor reštaurovanie nástenných malieb. Pracovala v reštaurátorských ateliéroch v Prešove. Vyštudovala Prešovskú univerzitu FHPV v Prešove na katedre výtvarnej výchovy odbor výtvarné umenie.

Zúčastnila sa r.2005, 2006, 2007, 2008 Medzinárodného plenéru v Lipanoch, r.2009 Medzinárodného plenéru v Pečovskej Novej Vsi, r. 2010 na plenéri v Michalovciach na trienále maľby a tom istom roku aj na Ukrajine v Chuste. Mala samostatné výstavy r.2008 v Sabinove, 2009 v Lipanoch, 2010 v Sabinove a viacero kolektívnych výstav v Prešove, Poprade, Michalovciach, na Ukrajine v Chuste. V roku 2012 samostatná výstava v MsKS v Michalovciach s názvom Šarišským a Zemplinským krajom, a v Sabinove výstava portrétov.V roku 2013 vystavovala v Kenderesi /Maďarsko/, kde predstavila svojou maliarskou tvorbou Sabinov.

Vyhrala na medzinárodnej Ataturkovej súťaži bronzovú medailu v Ankare r.1987.

Vroku 2012 vyhrala výberové konanie na nástennú maľbu v kostole v Lemešanoch, ktorú som aj následne zrealizovala.

V 2013 roku ilustrovala básne od Gilberta Keith Chesterrtona, ktorá vyšla vo vydavateľstve Kumran.Následne bola kniha inštalovaná v Chesterrtonovom muzeu v Oxforde.


hľadaný text:
zoradiť podľa:
autor:
cena od-do:
-

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.