0905 369 375    info@kukuliart.sk    kukuliart

Miko Severa

Košický fotograf, zaoberajúci sa umeleckou, scénickoufotografiou v ateliéri a v kontraste s ňou aj dokumentárnoufotografiou, pri ktorej autor minimálne zasahuje do snímanej scény. Práca tohto fotografa je poznačená kontrastom nielen obsahom fotografických námetov, ale aj vizuálnym prevedením. V dobe všadeprítomnej digitálnej fotografiepracuje s alternatívnymi fotografickými technikami ako sú:modrotlač, olejotlač, mokrý kolodiový proces na plech a sklo, ktorých vznik sa datuje do druhej polovice 19. storočiaAutor ďalej pracuje s kontaktmi, ktoré vytvára z negatívov veľkého,stredného aj malého formátu. 

 

Vysokoškolsky vzdelaný, no nie však v odbore umenia, pracuje s fotografiou aktívne od roku 2004. Tá sa od nenápadného koníčka stala cez záľubu až poslaním tvor, ktorá plne pohltila umelca a prakticky sa stala jeho neodmyslitelnou súčasťou, riadi a ovplyvňuje jeho spôsob nazerania na svet neustále. Cez niekoľko súkromných výstav (v Medzeve a Košiciach) sa dopracoval až k predaju fotografií cez internet. Projekty, na ktorých pracuje sú pohľadom plnýmotázok. Autor uprednostňuje formu tónovanej modrotlače v striedaní s klasickou filmovou fotografiou. Fotografie vytvára v 3 až 5 kópiach, aby vyzdvihol ich vzácnosť a originalitu

 

V živote každého nastanú okamihy, ktoré sa nám ako fotografia, či obraz zapíšu do pamätiNiektoré sú bezvýznamné, iné majú dosah na celý náš život, no tak či onak vo forme spomienky driemu v našej mysli, niekedy dokonca nevyrieknuté, utajené pred svetom. Takéto okamihy nemáme len ako osobné spomienky, ale aj ako spoločné spomienky milencov, kamarátov, komunít, miest, štátov. Vytvárajú sa a zanikajú neustále, pričom Miko Severa je ich zberateľom, aby sa často krát jemné chvíle našich životov nerozplynuli v čase. Aby ako nemé svedectvá kričali príbeh našej doby. 


hľadaný text:
zoradiť podľa:
autor:
cena od-do:
-

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.