0905 369 375    info@kukuliart.sk    kukuliart

Vladimír Lengyel

Volám sa Vladimír Lengyel (39) a narodil som sa v Košiciach. Vyštudoval som britské a americké štúdiá na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach so zameraním na umenie a históriu anglicky hovoriacich krajín. Maľujem kultové automobily a kultové momenty v automobilovej histórii pomocou akrylovej a olejovej farby. Snažím sa zachytiť takmer zabudnuté legendy automobilovej histórie. Svoje maľby zakladám na historických fotografiách, hlavne čiernobielych, s pridanou farebnou farbou zvýrazňujúcou hlavný predmet maľby. Týmto spôsobom sa snažím zachovať tieto historické fotografie pre potomkov v novej podobe.
Maľoval som po veľkej zmene v mojom živote a okolnostiach. Moja manželka Petra trpí vážnou anorexiou a vyžaduje neustálu starostlivosť. Vzhľadom na stres a napätie, ktoré s tým prichádza, maľba je môj jediný oddych, ako aj môj zdroj príjmu. Som hlboko vďačný všetkým milovníkom umenia a automobilov za ich podporu a solidaritu, ktoré sú pre mňa veľkým povzbudením v mojom tvorivom úsilí a dávajú mi silu pokračovať v boji proti strašným chorobám mojej manželky.

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.